SLO: ORLĘTA CIELĄDZ - WIDOK 1:2

Email Drukuj PDF

W niedzielę odbył się mecz 5. kolejki skierniewickiej klasy okręgowej. Widok Skierniewice przełamał niekorzystną serię i wygrał na wyjeździe z Orlętami Cielądz 2:1 (1:1). Bramki dla skierniewickiej drużyny zdobyli Wojciech Borowiec i Piotr Jaworski.

Twierdza Cielądz została w końcu zdobyta. Widok po raz ostatni na boisku Orląt wygrał ponad 11 lat temu. 30 sierpnia 2006 roku skierniewicki zespół zwyciężył 4:2. Od tamtego czasu w Cielądzu w meczach Orlęta – Widok, zawsze wygrywały Orlęta. Każda passa kiedyś się kończy…

Początek meczu ułożył się idealnie dla gospodarzy. Już w 15 sekundzie (!!!) na listę strzelców wpisał się Mateusz Białek. Od tego czasu było już wiadomo, że w meczu nie będzie kunktatorstwa. Spotkanie było otwarte i jak na poziom okręgówki było bardzo ciekawie od pierwszej do ostatniej minuty. Widok dążył do jak najszybszego odrobienia strat. Na bramkę Orląt strzelali Paweł Krawczyk, Łukasz Markowski, Wojciech Borowiec i Daniel Paprocki. Strzał tego ostatniego był bardzo efektowny. Piłka po jego uderzeniu lewą nogą o kilka metrów minęła bramkę Orląt. Gdyba futbolówka znalazła drogę do bramki, to „Ajsu” przebiłby strzał Michała Jasińskiego z Vagatem Domaniewice. Co nie udało się Danielowi w 33. minucie, uczynił to siedem minut później Wojciech Borowiec. Udział przy bramce Wojtka miał Łukasz Markowski, który w tym sezonie zawsze asystuje przy golach kapitana Widoku. Wojtek, który w tym meczu grał jako obrońca, zdecydował się na strzał z około 40. metrów. Bramkarz Orląt próbował jeszcze interweniować, ale uderzenie piłkarza Widoku było silne i precyzyjne. Do przerwy utrzymał się wynik 1:1, choć jeszcze przed przerwą swoją szansę miały Orlęta, ale Mateusz Kołaczek w sytuacji sam na sam obronił strzał Damiana Kozłowskiego.

W drugiej połowie szanse na strzelenie kolejnych bramek miały oba zespoły. Gospodarze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców, ale sędzia słusznie nie uznał goli, gdyż padły ze spalonych. Po zmianie stron najlepszy mecz w sezonie grał Mateusz Kołaczek. Bramkarz Widoku efektownie bronił strzały m.in. Mateusza Białka. W innej sytuacji po strzale Jakuba Matuszczaka piłkę zmierzającą do bramki wybił Wojciech Borowiec. W drugiej połowie trzy stuprocentowe sytuacje na strzelenie gola miał Rafał Sawicki. „Sawik” jeszcze w tym sezonie nie zdobył bramki, ale w 85. minucie wszyscy kibice Widoku zapomnieli o jego niewykorzystanych szansach. Rafał przeprowadził szalony rajd prawą flanką i zagrał do piłkę na środek pola karnego, a tam mocnym strzałem pod poprzeczkę popisał się Piotr Jaworski. „Sawik” zanotował asystę a „Jaworka” efektownie wrócił do zespołu po krótkim pobycie w Niemczech.

Widok Skierniewice wygrał z Orlętami Cielądz 2:1 i awansował na 8. miejsce w tabeli. Aktualnie mamy na koncie 7 punktów. Liderująca w tabeli Jutrzenka Drzewce zgromadziła 10 oczek, a zespoły od 2. do 4. miejsca mają na koncie 9 punktów.

Aktualnie klasyfikacja indywidualna strzelców w zespole Widoku przedstawia się następująco:

3 gole – WOJCIECH BOROWIEC

2 gole – Michał Jasiński

1 gol – Piotr Jaworski, Łukasz Markowski, Daniel Paprocki

Co ciekawe w skierniewickiej okręgówce czołowa klasyfikacja strzelców przedstawia się następująco:

1. Jakub Kędziora (Dar Placencja) – 6 goli

2. Oktawian Andrzejczak (Victoria Bielawy) – 4 gole

Mateusz Krysiak (Orzeł Nieborów) – 4 gole

Dariusz Lipiński (Pogoń Godzianów) – 4 gole

W następnym spotkaniu Widok Skierniewice zagra na wyjeździe ze Zrywem Wygoda w sobotę 23 września o godzinie 16:00.