SLO: OLIMPIA CHĄŚNO - WIDOK 4:1

Email Drukuj PDF

W niedzielę odbył się mecz 3. kolejki skierniewickiej klasy okręgowej. Olimpia Chąśno wygrała z Widokiem Skierniewice 4:1 (2:0). Jedyną bramkę dla skierniewickiej drużyny zdobył Michał Jasiński.

Pierwsza połowa była wyrównana. Swoje okazje bramkowe miały zarówno Olimpia, jak i Widok. Po stronie gości można było odnotować uderzenia Michała Jasińskiego i Mateusza Pabjanka. Bramkarz Widoku Mateusz Kołaczek bronił strzały Marcina Matuszewskiego i Dominika Kotlarskiego. Olimpia Chąśno w pierwszej połowie wykonywała kilkanaście rzutów rożnych. W końcu po jednym z nich padł gol. W 43. minucie po rozegraniu tego stałego fragmentu gry, piłka została posłana w pole karne, a tam Kamil Lenarczyk strzałem prawą nogą z kilku metrów pokonał bramkarza gości. Nokaut nastąpił dwie minuty później. Bramkę „do szatni” zdobył Marcin Matuszewski, który strzelił prawą nogą obok bramkarza Widoku.

Po zmianie stron obraz niewiele się zmienił. Widok bardzo się starał o zdobycie jak najszybciej kontaktowego gola. Olimpia Chąśno skutecznie się broniła i przeprowadzały kontry. W 57. minucie długie podanie dotarło do Marcina Grocholewicza, który podcinką prawą nogą przelobował Mateusza Kołaczka strzałem z około 16. metrów. Od 61. minuty gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafała Bogusa za ostry faul. Chociaż utrzymywał się wynik 3:0 dla miejscowej drużyny, to Widok chciał za wszelką cenę zmniejszyć rozmiary porażki. W tej lidze każdy gol się liczy. To akurat ma znaczenie w kontekście meczów bezpośrednich i ewentualnie małej tabelki. Ostatecznie Olimpia i tak wygrała różnicą trzech goli. W 90. minucie padła jedyna się później okazało bramka dla Widoku. Po odegraniu piętką futbolówki przez Łukasza Markowskiego, akcję strzałem z około 10. metrów sfinalizował Michał Jasiński. W drugiej minucie doliczonego czasu wynik meczu na 4:1 ustalił Kamil Gać, który podciął piłkę nad bramkarzem strzałem z około 4. metrów. W drugiej połowie po stronie Widoku można było odnotować uderzenia Wojciecha Borowca, Łukasza Stangreciaka, Mateusza Pabjanka i Jakuba Seferyńskiego. Ten ostatni miał jeszcze szansę na strzelenie bramki w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Strzelił po długim rogu, ale piłka o centymetry minęła bramkę gospodarzy.

W następnym spotkaniu Widok Skierniewice zagra u siebie z Jutrzenką Drzewce w sobotę 9 września o godzinie 16:00.