Reklama
Reklama

O klubie

Email Drukuj PDF

Miejski Ludowy Klub Sportowy „Widok” Skierniewice jest stowarzyszeniem kultury fizycznej, które od 1978 roku prowadzi działalność sportową skierowaną do mieszkańców Skierniewic i okolic. Szczególnie duży nacisk kładziemy na pracę z dziećmi i młodzieżą, zachęcając do czynnego spędzania wolnego czasu, poprzez uczestnictwo z zajęciach z piłki nożnej. Jesteśmy przekonani, że dzięki wychowaniu poprzez sport nasi podopieczni będą w przyszłości wartościowymi ludźmi kierującymi się w życiu zasadami Fair Play.

Obecnie w klubie Widok trenuje około 350 chłopców, którzy ze względu na wiek i predyspozycje podzieleni są na 18 grup treningowych. Pod tym względem jesteśmy jednym z największych klubów w Polsce zajmujących się szkoleniem młodych piłkarzy. Pracę rozpoczynamy z dziećmi 4-5 letnimi, prowadząc ich przez wszystkie kategorie wiekowe, aż do wieku seniora.

Naszym sukcesem jest każdy zawodnik, który dzięki talentowi i pracy trafi do dobrego klubu, gdzie ma możliwość dalszego rozwoju i gry na najwyższym poziomie. W ciągu ostatnich 3 lat nasi podopieczni trafili do drużyn młodzieżowych takich klubów jak Legia Warszawa, Lech Poznań czy Widzew Łódź. Kilku uczy się i trenuje w Ośrodkach Szkolenia Sportowego Młodzieży w Warszawie i Łodzi skupiających najbardziej utalentowanych piłkarzy regionu. Nasi wychowankowie powoływani są do kadry województwa łódzkiego i regularnie grają w kadrze okręgu skierniewickiego. W tym roku reprezentując kadry wojewódzkie zdobyli złote i srebrne medale Mistrzostw Polski.

Nasze starsze drużyny rywalizują w ligach wojewódzkich, czyli na najwyższym poziomie rozgrywek młodzieżowych w Polsce. Drużyny młodsze uczestniczą w turniejach piłkarskich, gdzie rywalizują z najlepszymi polskimi i zagranicznymi drużynami. Przykładem tego może być rozegrany w Gdańsku turniej Euronadzieje 2013, gdzie w meczu finałowym drużyna Widoku Skierniewice zmierzyła się z zespołem Borussi Dortmund.

Ostatnie 3 lata były dla Widoku Skierniewice okresem niezwykle dynamicznego rozwoju, w trakcie którego liczba dzieci trenujących w klubie wzrosła ponad trzykrotnie, a drużyna seniorów oparta na młodych zawodnikach ze Skierniewic awansowała do rozgrywek 4 ligi. Uzyskaliśmy status Organizacji Pożytku Publicznego, jesteśmy w trakcie zakładania fundacji i mamy wiele pomysłów na dalszy rozwój.