Historia Klubu

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W roku obecnym klub Widok Skierniewice obchodzi 40-lecie istnienia !!! Istniejemy w Skierniewicach nieprzerwanie z długą historią oraz co raz lepszymi sukcesami nie tylko lokalnymi.

Niewiele osób pewnie pamięta, że Widok Skierniewice w sezonie 1996/97 grał w III lidze ,a sezon wcześniej zajął I miejsce w IV lidze z okręgu płockiego, skierniewickiego, włocławskiego oraz konińskiego. Jak wiadomo w tamtym czasie miasto Skierniewice było miastem wojewódzkim, a Widok był klubem, który był najwyżej notowanym na tamte czasy.

Po awansie do III ligi klub został zmuszony przez rządzący wtedy magistrat miasta do połączenia swoich sił z grającym wtedy w IV lidze Vis-Kierem Skierniewice i pod nazwą Widok-Unia rywalizowali w sezonie 96/97 w III lidze.

W drużynie, która wywalczyła awans do III ligi grali tacy zawodnicy jak Krzysztof Szefer, Kamil Socha, Arkadiusz Koźbiał, Marcin Maciejak i Leszek Warchoł, a lokalne derby na boiskach IV ligi oglądała spora grupa kibiców. Trenerem tamtej drużyny był znany - Bogusław Pietrzak, a kierownikiem drużyny Bogumił Jęczkowski.

To były czasy - przez klub wtedy przewinęła się masa bardzo dobrych zawodników.

W sezonie 1996/97 drużyna Widoku-Unii zajmując 16 miejsce w III lidze gr.centralna spadła do IV ligi ale po roku banicji z powrotem powróciła na III ligowe boiska.

W sezonie 97/98 oprócz awansu do III ligi - drużyna Widoku-Unii wygrała też Puchar Polski na szczeblu województwa skierniewickiego.

W sezonie 98/99 w III lidze (gr. Śląsko-Centralna) Widok-Unia zajęła bardzo wysokie 7 miejsce zdobywając aż 46 pkt., a do 3 miejsca tracąc tylko 5 oczek.

W późniejszych czasach niektórzy działacze klubu byli za zaprzestaniem współpracy z lokalną Unią, która po fuzji grała w III lidze jako Widok-Unia i w kolejnych sezonach już tylko pod nazwą Unia Skierniewice przejęli drużynę oraz rozgrywki ligowe.

Klub musiał wystartować z B-klasy i mozolnie odbudowywał pozycję na lokalnych boiskach. Trudnego zadania podjęli się wychowankowie Widoku, którzy rok po roku awansowali do ligi okręgowej. Tamte czasy pamiętają jeszcze obecni działacze - Rafał Rożek, Piotr Wysocki, Artur Osadowski którzy swoją grą pomagali klubowi podnieść się z samego dna.

Niespodziewanie klub w sezonie 2000/01 awansował do bardzo mocnej na tamte czasy IV ligi (grupa łódzka). Klub niestety na tamte czasy nie był w stanie rywalizować finansowo/sportowo oraz organizacyjnie z pozostałymi klubami z IV ligi i po roku spadł do ligi okręgowej.

Klub od początku istnienia był silnie powiązany i utożsamiany z pobliskim osiedlem "Widok". Osiedle powstawało pod koniec lat 70 i na początku lat 80. Przez klub przewijała i przewija się rzesza bardzo utalentowanych młodych piłkarzy, którzy zamieszkują około 20-tysięczne osiedle.

Obecny Prezes miał sporo poprzedników takich jak : Józef Paradowski, Sławomir Paradowski, Leszek Koźbiał, Piotr Gierach, Rafał Rożek, a od 2017 roku funkcję Prezesa sprawuję Piotr Wysocki.

Na chwile obecną klub kontynuuję zapoczątkowane kilka lat temu motto - "Stawiamy na dzieci" i mocno buduję swoją pozycję na mapie nie tylko już lokalnej piłki. Klub znany jest już nie tylko w województwie łódzkim ale także w całej Polsce z dobrej pracy z młodzieżą.

Życzmy sobie by kolejne 40 lat działalności było usłane pasmem sukcesów i miłych niezapomnianych wspomnień nowej generacji "Widokowców".

Źródło: własne, pl.wikipedia.org

Nasze dane

Stowarzyszenie Miejski Ludowy Klub Sportowy "WIDOK"

96-100 Skierniewice, ul. Nowobielańska 102
klub@widokskierniewice.pl

NIP: 8361427698, KRS: 0000025764, REGON: 001275503
nr konta BS w Skierniewicach: 85 9297 0005 0100 1300 2004 0001

©2018 Widok Skierniewice. Wszystkie prawa zastrzeżone.