Już w najbliższą sobotę 17 sierpnia seniorzy Widoku Skierniewice zagrają inauguracyjny mecz sezonu 2013/2014. O godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Pomologicznej, Widok podejmie Pogoń-Ekolog Zduńską Wolę. Dla klubu, który w tym roku obchodzi 35-lecie istnienia nie będzie to jednak debiut w rozgrywkach IV ligi na szczeblu województwa łódzkiego. Poniżej przypominamy jak zespół radził sobie 12 lat temu. Zapraszamy do lektury.
Widok Skierniewice w sezonie 2000/2001 został mistrzem skierniewickiej klasy okręgowej. Drużyna prowadzona przez trenera Sławomira Paradowskiego zdobyła łącznie w sezonie 62 punkty. Drugie miejsce zajął Pelikan II Łowicz z dorobkiem 57 „oczek”. Na podium znaleźli się także gracze GKS-u Łyszkowice. Zespół z powiatu łowickiego skończył sezon z 50 punktami. Kilka lat później, a dokładniej od początku sezonu 2005/2006 drużyna zmieniła nazwę i gra jako Laktoza Łyszkowice.
Mistrzostwo wywalczone przez Widok oznaczało możliwość gry w IV lidze łódzkiej. Ówcześni działacze na czele z nieżyjącym już prezesem Józefem Paradowskim, zdecydowali, że drużyna przystąpi do gry w rozgrywkach IV ligi łódzkiej. Czas jednak pokazał, że chyba nie każdy zdawał sobie sprawę, że gra klubu o szczebel wyżej jest ważnym wyzwaniem zarówno sportowym, jak i organizacyjnym.
Już w pierwszej kolejce Widok podejmował na stadionie „Pod Lasem” ekipę WKS-u Wieluń. Zespół z okręgu sieradzkiego przyjechał do Skierniewic jako spadkowicz z rozgrywek III ligi grupy I. W sezonie 2000/2001 goście grali pod nazwą Marko/WKS Wieluń. Rozgrywki III ligi wygrała wówczas Legia II Warszawa, jednak do II ligi awansowała druga w tabeli Jagiellonia Białystok. Dziś zespół z Podlasia gra w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Wielunianie grali również z Gwardią Warszawa, która lata świetności miała już dawno za sobą. W okresie PRL-u warszawski klub grał w Ekstraklasie i w europejskich pucharach. Innym zespołem z którym rywalizował Marko/WKS była drużyna Radomiaka Radom. W latach 80. zespół z Radomia zaliczył nawet epizod w I lidze (odpowiednik dzisiejszej Ekstraklasy – przyp. autora).
Po przeczytaniu tego krótkiego opisu przeciwników wieluńskiej ekipy z poprzedniego sezonu, łatwo można było wskazać, kto będzie faworytem w konfrontacji z Widokiem Skierniewice.
Gospodarze w starciu z bardziej doświadczonym przeciwnikiem grali ambitnie. Dobrze spisała się przede wszystkim obrona Widoku. Mecz zakończył się bezbramkowym wynikiem. Kibice mieli prawo myśleć optymistycznie.
– Kiedy byłem na meczu z WKS-em, to miałem wówczas 12 lat. Pamiętam jak jeden starszy kibic, być może już nieżyjący, powiedział, że gracze Widoku na pewno nie będą chłopcami do bicia. To zdanie mocno utkwiło mi w pamięci. Po meczu z Wieluniem było już niestety tylko gorzej. Zespół przegrywał praktycznie każdy mecz i w konsekwencji w fatalnym stylu spadł z IV ligi łódzkiej. – wspomina Paweł Pąśko, obecnie piłkarz Widoku Skierniewice.
W 2 kolejce piłkarze Widoku udali się na mecz wyjazdowy do Pabianic. Miejscowy Włókniarz pewnie wygrał spotkanie 3:0.
Kolejnym ciekawym spotkaniem była potyczka skierniewiczan z Ceramiką Paradyż. W zespole gości grał znany z boisk ekstraklasy, były bramkarz GKS-u Bełchatów – Zbigniew Miller. Kilka lat później swoje nazwiska wyrobili sobie również Kamil Kiereś i Grzegorz Piechna. Ten pierwszy nie święcił wielkich sukcesów piłkarskich i znacznie lepiej poczyna sobie na ławce trenerskiej. Kiereś był asystentem Pawła Janasa, Rafała Ulatowskiego i Macieja Bartoszka. Później samodzielnie z przerwą prowadził ekstraklasowy GKS Bełchatów. Niewiele brakowało, a wiosną 2013 roku mógł utrzymać się z drużyną w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy. Straty z jesieni były jednak zbyt duże. Wówczas zespół prowadzili Jan Złomańczuk i Michał Probierz. Furorę w zespole prowadzonym przez Kieresia robił bramkarz Emilijus Zubas. Dobrze sobie również poczynali m.in. Łukasz Madej, Kamil Wacławczyk, Seweryn Michalski, czy też bracia Mateusz i Michał Makowie.
Z kolei Grzegorz Piechna swoje nazwisko wyrobił sobie grając w Koronie Kielce. W okresie 2002-2006 był kolejno królem strzelców: IV ligi łódzkiej (w zespole Ceramiki Paradyż), III ligi grupy IV (grał wówczas w Heko Czermno), II ligi i I ligi (w obydwu przypadkach został królem strzelców grając w Koronie Kielce – przyp. autora). W szczytowym okresie kariery o Piechnie powstawały piosenki. W 2006 roku koledzy Piechny z Korony Kielce nagrali piosenkę „Grzegorz Piechna – Ligi duma hej”. 16 listopada 2005 roku Grzegorz Piechna zagrał jedyny mecz w swojej kariery w reprezentacji Polski. „Biało-czerwoni” prowadzeni przez Pawła Janasa wygrali z Estonią 3:1, a jedną z bramek strzelił popularny „Kiełbasa”. Piechna był jednym z kandydatów do wyjazdu na Mistrzostwa Świata w Niemczech w 2006 roku. Z czasem popularny napastnik sukcesywnie zjeżdżał w dół. Dziś gra w trzecioligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki.
Ceramika Paradyż wygrała z Widokiem 4:1, a jedną z bramek dla zwycięskiej ekipy strzelił Grzegorz Piechna.
W 4 kolejce drużyna Widoku udała się w długą podróż do Działoszyna. O tym meczu piłkarze woleliby jednak jak najszybciej zapomnieć. Warta rozbiła Widok 6:0. Z bardziej znanych zawodników w zespole z Działoszyna grali Paweł Konieczko i Rafał Popko. Obydwaj zaliczyli występy w Ekstraklasie w Rakowie Częstochowa. Po latach w Ekstraklasie zagrał również inny uczestnik tamtego meczu. Był to Cezary Stefańczyk, który jesienią 2011 grał w Łódzkim KS-ie.
O tym meczu warto wspomnieć w innym wymiarze - śmiesznym i zabawnym ale prawdziwym. Jeden z byłych zawodników Widoku ,a teraz Prezes Jutrzenki Drzewce Krzysztof Supera przyszedł jakby nigdy nic pełen optymizmu na zbiórkę od lat odbywającą się w tym samym miejscu. Kilka minut przed wyjazdem grupa zawodników wybrała się do pobliskiego sklepu na osiedlu i nieświadoma nie wróciła w pełnym składzie do autobusu jadącego do Działoszyna. Krzysiu został w sklepie ,a koledzy przez zwykłe przeoczenie zapomnieli o nim ,że dalej robi zakupy i pojechali na mecz. Dopiero w Brzezinach przypomniało się reszcie załogi ,że kogoś brakuje i doszło do śmiesznych zdarzeń związanych z nie żyjącym już legendarnym Prezesem Józefem Paradowskim. Krzysztof dojechał do Brzezin taksówką (co nie było takie proste ze względów komunikacyjnych, kto wtedy korzystał z telefonu komórkowego ?), spóźnienie na mecz było sporę ale mecz został rozegrany.
W następnej 5 kolejce do Skierniewic przyjechała ekipa Startu Łódź. Zespołu z Łodzi od trzech lat nie ma na futbolowej mapie Polski. Dawniej jednak Start grał w rozgrywkach II ligi. Widok przegrał kolejny ważny mecz, tym razem 1:4. W drużynie Startu najbardziej znanym piłkarzem był Mieczysław Kasperkiewicz, który w przeszłości zagrał w Ekstraklasie w zespole Widzewa Łódź. Jego syn Piotr w przeszłości był młodzieżowym reprezentantem Polski. Ponadto zagrał w najwyższej klasie rozgrywkowej w Lechii Gdańsk. Obecnie jest podstawowym zawodnikiem Miedzi Legnica (drugi poziom rozgrywkowy – przyp. autora), prowadzonej przez trenera Rafała Ulatowskiego.
Po meczu ze Startem przyszedł czas na zmagania w pucharze okręgowym. Ku powszechnemu rozczarowaniu, skierniewiczanie odpadli już po pierwszym meczu. W III rundzie lepszy okazał się zespół Czarnych Bednar. Zespół prowadzony przez Mieczysława Fiutkowskiego wygrał w rzutach karnych 5:4. W regulaminowym czasie gry było 2:2. Widok mógł zatem skoncentrować się na występach ligowych. Do końca sezonu zostało 29 kolejek, więc wszystko się jeszcze mogło wydarzyć.
W 6 kolejce piłkarze Widoku pojechali do Brzezin na mecz ze Startem. Gospodarze wygrali 1:0. Ze sztabu klubu z Brzezin najbardziej znaną postacią po latach jest trener Przemysław Cecherz. Przez krótki czas prowadził ekstraklasowe zespoły Górnika Zabrze i Wisły Płock. Obecnie jest trenerem Kolejarza Stróże (I liga – II drugi poziom rozgrywkowy – przyp. autora).
Siódmy mecz ligowy skierniewiczanie zagrali u siebie. Tym razem przeciwnikiem Widoku była Pogoń-Ekolog Zduńska Wola. Mecz zakończył się porażką Widoku 2:8. Rozmiar porażki można niestety śmiało określić mianem kompromitacji. W zespole gości najbardziej wybił się Radosław Becalik. W sezonie 2003/2004 grał w Widzewie Łódź, który wówczas spadł z Ekstraklasy.
Jednym z najtrudniejszych meczów dla Widoku w sezonie 2001/2002, była potyczka z GKS II Bełchatów w 8 kolejce. Porażka z zespołem z okręgu piotrkowskim była niejako wkalkulowana. Najważniejszy był jednak fakt, aby stracić jak najmniej bramek. Niestety skończyło się fatalnie. GKS II znokautował Widok i wygrał aż 12:0. Była to najwyższa porażka skierniewiczan w sezonie 2001/2002. Na pocieszenie warto jednak dodać, że w zespole gospodarzy grali piłkarze z przeszłością ekstraklasową. Aleksander Ptak, Adam Nocoń, Dariusz Walęciak, Bartosz Hinc, Sławomir Konkiewicz, Adrian Sobczyński, Jacek Berensztajn, Marek Nowicki i Dariusz Patalan rozegrali łącznie 473 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Jacek Berensztajn zagrał nawet 2 razy w reprezentacji Polski. Było to w latach 1996-1997, a selekcjonerem był wówczas Antoni Piechniczek.
W 9 kolejce Widok przegrał u siebie z Bzurą Ozorków 1:4. Sytuacja w klubie była dramatyczna. Kryzys trwał w najlepsze. W kolejnych meczach Widok grał z Wartą Sieradz i Górnikiem Łęczyca. Obydwa spotkania drużyna ze Skierniewic przegrała 2:3. W zespołach Warty i Górnika zagrali wówczas piłkarze, z którymi dobrze zaznajomieni są dwaj wychowankowie Widoku. Piotr Kocęba i Konrad Kowalczyk, bo o nich mowa poznali Łochowskiego i Sabelę w czasach gry w Pelikanie Łowicz. Wracając do sezonu 2001/2002, to Michał Łochowski zagrał wówczas w drużynie z Sieradza, z kolei Witold Sabela bronił w zespole z Łęczycy. Obydwu piłkarzy łączy także fakt, że mają na koncie po jednym występie w Ekstraklasie w zespole Łódzkiego KS. Było to w 2007 roku.
W 12 kolejce Widok Skierniewice udał się do Konstantynowa Łódzkiego na spotkanie z miejscowym Włókniarzem. Gospodarze obok zespołu z Wielunia byli spadkowiczami z III ligi grupy I. We Włókniarzu grał m.in. Kacper Derczyński, który zaliczył epizod w Ekstraklasie w zespole Łódzkiego KS. Największa gwiazda była jednak na trenerskiej ławce. Marek Dziuba jako piłkarz zajął z reprezentacją Polski 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w Hiszpanii w 1982 roku. Jako trener zdobył wspólnie z Ryszardem Polakiem mistrzostwo Polski z Łódzkim KS-em w 1998 roku. Rok później z Widzewem Łódź wywalczył wicemistrzostwo Polski. Ówczesny mistrz – Wisła Kraków była zawieszona za wybryki chuligańskie z meczu z Parmą w roku 1998. Widzew grał więc w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Zespół prowadził już jednak późniejszy prezes PZPN – Grzegorz Lato.
Spotkanie Widoku z Włókniarzem przebiegło bez większej historii. Zespół z Konstantynowa Łódzkiego gładko wygrał 7:0.
W następnej kolejce Widok podejmował silną ekipę Stali Głowno. Z ławki trenerskiej poczynaniami swoich podopiecznych kierował Andrzej Pyrdoł. W Ekstraklasie prowadził ekipy Widzewa i Łódzkiego KS. Na boisku obroną gości kierował doświadczony Juliusz Kruszankin, który w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 296 meczów. Przez jeden sezon grał w także w Izraelu. Na uznanie zasługuje także fakt, że Kruszankin w latach 1986-1993, zagrał 7 razy w reprezentacji Polski. Nieporównywalnie mniejsze sukcesy miał jego ówczesny kolega z drużyny – Robert Łakomy. W latach 2007-2009 zagrał w 31 meczach w Ekstraklasie w Łódzkim KS. Jeszcze w poprzedniej rundzie Łakomy grał w Pelikanie Łowicz. Stal Głowno wygrała na wyjeździe z Widokiem 6:0.
W 14 kolejce Widok udał się na mecz wyjazdowy z Ceramiką II/Woy Bukowiec Opoczyński. Ta drużyna stanowiła zaplecze drugoligowej Ceramiki Opoczno. Najbardziej znanym piłkarzem w ekipie prowadzonej przez trenera Ryszarda Pomykałę był Žydrūnas Grudzinskas. W latach 1998-1999 zagrał 8 razy w reprezentacji Litwy. Mecz wygrali gospodarze 7:2.
Bardzo interesująco zapowiadał się mecz 15 kolejki. 3 listopada 2001 roku do Skierniewic przyjechała drużyna Widzewa II Łódź. Na ławce trenerskiej był obecny Leszek Iwanicki, niegdyś znakomity piłkarz, który w roku 1987 zagrał 2 razy w reprezentacji Polski. Dokonania graczy Widzewa były znacznie słabsze od wspomnianych wcześniej osiągnięć piłkarzy GKS-u Bełchatów. Mimo tego nie można było obojętnie przejść nad łączną liczbą występów w Ekstraklasie graczy Widzewa II Łódź. Michał Kula, Krzysztof Zawadzki, Krzysztof Brodecki, Robert Jadczak, Marcin Janeczko, Bartosz Pietrzko, Łukasz Masłowski i Piotr Bazler zagrali łącznie w 161 meczach w Ekstraklasie polskiej. Mecz miał podtekst związany z przyjaźnią. Większość lokalnej skierniewickiej społeczności piłkarskiej mocno darzy sympatią Widzew Łódź. To oznaczało, że trybunach będzie spokojnie. Mecz zakończył się porażką Widoku 2:4. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił Rafał Rożek.
– Nie grałem od początku sezonu, bo nie po drodze było mi z trenerem Sławomirem Paradowskim. Chłopaki namawiali mnie jednak na powrót. Pewnego razu gdy siedzieliśmy w swoim gronie, jakieś 3 tygodnie przed meczem z Widzewem II założyłem się z Januszem Strzeleckim, że wznowię treningi, zagram z Widzewem II i strzelę bramkę. Zakład wygrałem. Później jednak nie było z mojej strony chęci do treningów i raz byłem, a raz nie. – wspomina Rafał Rożek, były piłkarz, a obecnie trener i działacz Widoku Skierniewice.
Zespół ze Skierniewic zagrał jeszcze dwa mecze ligowe w 2001 roku. Obydwa jednak przegrał. Z Sokołem Aleksandrów Łódzki była porażka 2:6. Niewiele lepiej było z Victorią Szadek. Widok przegrał 2:5. Skierniewicki klub smutnie kończył rok 2001. Niepokojący był jednak fakt, że nie było pozytywnych przesłanek na następny 2002 rok.
Dwa pierwsze mecze rundy wiosennej z WKS-em Wieluń i z Włókniarzem Pabianice zespół przegrał 0:3. Zespół podjął walkę w 20 kolejce z silną Ceramiką Paradyż. Mecz zakończył się zwycięstwem faworyta 1:0. Dwa tygodnie do Skierniewic przyjechała Warta Działoszyn. Goście w radosnym nastroju udali się w długą drogę powrotną. Warta wygrała spotkanie 4:0. Kolejne porażki Widok zanotował ze Startem Łódź (0:5), ze Startem Brzeziny (0:1) i z Pogonią-Ekolog Zduńską Wolą (0:3).
W 25 kolejce do Skierniewic przyjechał GKS II Bełchatów. Na stadionie przy ulicy Nowobielańskiej swoje umiejętności zaprezentował Łukasz Sapela, który kilka lat później wyrósł na czołowego bramkarza ekstraklasy polskiej. W sezonie 2006/2007 wywalczył z zespołem wicemistrzostwo kraju. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał 137 meczów. Od roku gra w azerskim Rəvan Baku. Widok przegrał z GKS II Bełchatów 1:2. Gospodarze kończyli mecz w ósemkę. Czerwonymi kartkami zostali ukarani: Piotr Wysocki, Krzysztof Miętek i Rafał Zychalak.
Skierniewicka drużyna na następny mecz udała się do Ozorkowa. Miejscowa Bzura nie okazała się zbyt gościnna i wygrała spotkanie 3:0.
Ważny moment w perspektywie całego sezonu 2001/2002 miał miejsce 11 maja 2002 roku. W 27 kolejce Widok Skierniewice wygrał z Wartą Sieradz 2:1. Było to jedyne zwycięstwo zespołu we wszystkich rozgrywkach!
Sytuacja wróciła jednak do normy w następnej 28 kolejce. Górnik Łęczyca wygrał u siebie z Widokiem 4:0.
W kolejnej, tym razem 29 kolejce Widok grał u siebie. Do Skierniewic zawitał Włókniarz Konstantynów Łódzki. W szeregach gości na boisku zaprezentował się m.in. Michał Pietrzak I, który w 1999 roku zaliczył minutowy epizod w Ekstraklasie w zespole Widzewa w pamiętnych derbach z Łódzkim KS (5:0). Zespół z osiedla Widok przegrał z Włókniarzem Konstantynów Łódzki 1:2.
Pamiętny dla piłkarzy skierniewickiego klubu był wyjazdowy mecz 30 kolejki ze Stalą Głowno. Gospodarzy prowadził trener Marek Chojnacki. Jest to postać nietuzinkowa w polskim futbolu. Jako piłkarz rozegrał aż 452 mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Występował również w Grecji. Być może Chojnackiego przegoni za rok Łukasz Surma. We wczorajszym meczu (stan na 11 sierpnia 2013 r. – przyp. autora) ze swoim byłym klubem – Legią Warszawa, Surma strzelił jedną z bramek dla swojego obecnego zespołu – Ruchu Chorzów. Zespół prowadzony przez trenera Jacka Zielińskiego I wygrał mecz 2:1. Łukasz Surma przeskoczył również Janusza Jojko pod względem ilości występów w Ekstraklasie. Były bramkarz Ruchu Chorzów, GKS-u Katowice i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski miał 417 rozegranych spotkań w Ekstraklasie. Z kolei Surma rozegrał wczoraj 418 mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.
Wracając do osoby Marka Chojnackiego to warto dodać, że jako trener prowadził kilka zespołów w polskiej ekstraklasie. Chojnacki był szkoleniowcem Stomilu Olsztyn, ŁKS-u Łódź i Arki Gdynia. Znany jest także jako ekspert piłkarski. Współpracował m.in. z telewizją Polsat Sport.
25 maja 2002 roku w zespole Stali Głowno w meczu z Widokiem zagrał Andrzej Michalczuk. Dla wielu zawodników skierniewickiego zespołu był idolem.
– W przerwie meczu ze Stalą do naszej szatni na odprawę nie wrócił Robert Rosiński. Udał się on wówczas po autograf do Andrzeja Michalczuka. – wspomina Piotr Wysocki, były piłkarz, a obecnie trener i działacz Widoku Skierniewice.
Ukrainiec miał pseudonim „Kolczatka”. Ważną rolę w jego karierze stanowi 18 czerwca 1997 roku. Wtedy Michalczuk pogrążył Legię Warszawę na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Widzew Łódź wygrał mecz 3:2, a pojedynek do dziś z nostalgią wspomina wiele osób. 12 lipca 2013 roku zmarł sędzia tamtego meczu – Andrzej Czyżniewski. Andrzej Michalczuk grał również z Widzewem Łódź w Lidze Mistrzów.
Skromny dorobek w Ekstraklasie mają Michał Białas i Bartłomiej Gajewski. Oni również zagrali w zespole Stali przeciwko Widokowi.
Mecz wygrali gospodarze (11:1), którzy w tym samym sezonie zdobyli mistrzostwo w rozgrywkach IV ligi łódzkiej i w konsekwencji po sezonie awansowali do III ligi grupy I. Widok zanotował drugą najwyższą porażkę w sezonie. Co ciekawe był to drugi dwucyfrowy wynik na niekorzyść drużyny ze Skierniewic.
W 31 kolejce zespół ze stadionu „Pod Lasem” podjął u siebie ekipę Ceramiki II/Woy-a Bukowiec Opoczyński. W zespole gości grał m.in. Marcin Włódarczyk, który w przeszłości zaliczył jeden 45-minutowy epizod w Ekstraklasie polskiej w zespole Wisły Kraków. Przyjezdni wygrali z Widokiem 5:0.
Do końca sezonu pozostały trzy kolejki. W 32 serii spotkań zespół z ulicy Nowobielańskiej udał się do Łodzi na al. Piłsudskiego na mecz z Widzewem II Łódź. W zespole gospodarzy grali młodzi zawodnicy, którym jednak później nie udało się w sposób poważny zaistnieć w futbolu. Obrońca miejscowych Grzegorz Walentynowicz w 2004 roku zaliczył czterominutowy epizod w Ekstraklasie w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa. Był to jednak czarny moment w historii Widzewa. Legia wygrała spotkanie 6:0, a bramkę z rzutu karnego zdobył nawet bramkarz Artur Boruc, który był wówczas na fali wznoszącej.
Wracając do meczu Widzewa II z Widokiem, to obyło się bez większej sensacji. Miejscowi wygrali spotkanie 5:0.
Przedostatni mecz sezonu Widok grał na wyjeździe w Aleksandrowie Łódzkim z tamtejszym Sokołem. Gospodarze wygrali mecz 2:1, a jedną z bramek dla miejscowych strzelił Maciej Szpak. W przeszłości zagrał 3 razy w Ekstraklasie w zespole Łódzkiego KS. Obecnie jest trenerem Sokoła Aleksandrów Łódzki (III liga łódzko-mazowiecka).
Ostatnie spotkanie skierniewicka ekipa rozegrała na swoim stadionie. Ich przeciwnikiem był zespół Victorii Szadek. Układ w tabeli powodował, że Victoria była zagrożona spadkiem do sieradzkiej klasy okręgowej. Aby się utrzymać zespół z Szadku musiał wygrać, jak również liczyć na korzystny układ w pozostałych meczach z udziałem bezpośrednich rywali w walce o pozostanie w IV lidze łódzkiej. Victoria Szadek wygrała spotkanie 4:0, jednak było to pyrrusowe zwycięstwo, bowiem w pozostałych meczach bezpośredni rywale Victorii także wygrali.
Z IV ligi łódzkiej ostatecznie spadły zespoły Victorii Szadek, Włókniarza Pabianice, Warty Sieradz i Widoku Skierniewice.
W większości przypadków późniejsze losy piłkarskie zawodników Widoku Skierniewice potoczyły się niespecjalnie. Z ówczesnej kadry Widoku w III lidze zagrali w późniejszych latach Krzysztof Durka, Marcin Kaliszek, Paweł Toczyski i Dariusz Skoczylas. Można stwierdzić, że ten ostatni najwięcej osiągnął jako piłkarz. Od rundy wiosennej 2005 roku do końca rundy jesiennej 2006 grał w trzecioligowej Unii Skierniewice.
Obecnie trenerami w Widoku Skierniewice w grupach młodzieżowych są Rafał Rożek, Piotr Wysocki i Artur Osadowski. W przeszłości w klubie pracowali również m.in. Jacek Budek i Robert Rosiński.
Puchar Polski 2001/2002, grupa: Łódzki ZPN – Skierniewice – III runda
5 września 2001, 16:30 – Bednary
Czarni Bednary – Widok Skierniewice 2:2 (w regulaminowym czasie gry) 5:4 pk.
Własne, Informator Tygodniowy Skierniewic, strona 26, wydanie z dnia 14 września 2001
IV liga 2001/2002, grupa: łódzka
Kolejka 1
11 sierpnia 2001, 17:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – WKS Wieluń 0:0
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Zbigniew Kowara, Piotr Rutkowski, Rafał Zychalak (70 Janusz Strzelecki) – Piotr Wysocki, Sebastian Łowiński, Robert Rosiński, Michał Jakubiec (79 Kamil Lewandowski), Dariusz Skoczylas – Krzysztof Supera, Piotr Bombała
Trener: Sławomir Paradowski
WKS Wieluń: Mariusz Podyma – Norbert Wolniakowski, Robert Lichosik, Tomasz Napieraj, Maciej Błach – Sebastian Banaś, Damian Fuks, Marcin Adamczyk, Zbigniew Duda – Michał Surma, Tomasz Zając
Trener: Dionizy Bąk
Żółte kartki: Piotr Rutkowski, Piotr Bombała, Piotr Wysocki (Widok) – Marcin Adamczyk (WKS)
Sędziował: Dariusz Gałkowski (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 13 sierpnia 2001
Własne, Głos Skierniewic i Okolicy, dział Głos Sportowy, strona 30, wydanie z dnia 16 sierpnia 2001
Kolejka 2
18 sierpnia 2001, 17:00 – Pabianice
Włókniarz Pabianice – Widok Skierniewice 3:0 (1:0)
Daniel Macierzyński 5, Mariusz Sokołowski 75, Michał Filipiak 90
Włókniarz Pabianice: Mariusz Bardelski – Marcin Rządziński (75 Jerzy Kaczorowski), Paweł Załoga, Adam Mikuta, Jakub Grzeszczakowski – Przemysław Baczyński, Michał Filipiak, Tomasz Łądka (89 Maciej Chmielewski), Michał Kacprzyk – Mariusz Sokołowski, Daniel Macierzyński
Trener: Jacek Machciński
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Piotr Rutkowski, Rafał Zychalak, Zbigniew Kowara – Robert Rosiński (60 Kamil Lewandowski), Piotr Wysocki, Michał Jakubiec, Sebastian Łowiński, Krzysztof Supera – Dariusz Skoczylas (70 Piotr Kusy), Piotr Bombała (55 Marcin Jach)
Trener: Sławomir Paradowski
Czerwone kartki: Bernard Wudkiewicz (Widok, 36. minuta, za zagranie piłki ręką poza polem karnym), Piotr Rutkowski (Widok, 77. minuta, za niesportowe zachowanie)
Sędziował: Maciej Lewandowski (Sieradz)
Od 37. minuty w bramce Widoku stał Rafał Zychalak.
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 20 sierpnia 2001
Własne, Głos Skierniewic i Okolicy, dział Głos Sportowy, strona 29, wydanie z dnia 23 sierpnia 2001
Kolejka 3
22 sierpnia 2001, 17:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Ceramika Paradyż 1:4 (1:1)
Piotr Bombała 12 – Adrian Szczepanik 44, 55, Mariusz Koćmin 46, Grzegorz Piechna 71
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Zbigniew Kowara (80 Sławomir Dudek), Sebastian Łowiński, Rafał Zychalak – Dariusz Skoczylas (85 Adam Bombała), Krzysztof Supera, Robert Rosiński (55 Kamil Lewandowski), Michał Jakubiec, Piotr Wysocki – Piotr Bombała, Marcin Jach (60 Piotr Kusy)
Trener: Sławomir Paradowski
Ceramika Paradyż: Zbigniew Miller – Maciej Szamburski, Kamil Kiereś, Jarosław Łęgowiak, Marcin Lusek – Sławomir Słowiński (66 Piotr Klimek), Zbigniew Wojtaszek, Adrian Szczepanik, Grzegorz Łopata (66 Daniel Cichosz) – Grzegorz Piechna (82 Dariusz Szymanek), Mariusz Koćmin
Trener: Sławomir Ditrych
Sędziował: Paweł Szandała (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 29, wydanie z dnia 23 sierpnia 2001
Kolejka 4
25 sierpnia 2001, 17:00 – Działoszyn
Warta Działoszyn – Widok Skierniewice 6:0 (2:0)
Tomasz Nowak 14 (k), Konrad Bielawski 37, Rafał Popko 47, 88, Dominik Andrzejczak 64, Sławomir Dudziec 74
Warta Działoszyn: Łukasz Szturma – Cezary Stefańczyk (80 Bartłomiej Sielski), Paweł Konieczko, Dominik Andrzejczak, Tomasz Nowak – Wojciech Kościelny, Piotr Borowski (70 Tomasz Ostrowski), Damian Wicher, Łukasz Stachera – Rafał Popko, Konrad Bielawski (46 Sławomir Dudziec)
Trener: Edward Przybylski
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Rafał Zychalak (46 Janusz Strzelecki), Krzysztof Durka, Krzysztof Supera – Piotr Wysocki, Robert Rosiński (80 Sławomir Dudek), Michał Jakubiec, Sebastian Łowiński (70 Kamil Lewandowski), Dariusz Skoczylas – Piotr Bombała, Marcin Jach (46 Piotr Kusy)
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Piotr Szuszkiewicz (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 27 sierpnia 2001
Kolejka 5
2 września 2001, 11:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Start Łódź 1:4 (0:0)
Sebastian Łowiński 86 – Robert Górecki 68 (k), 75, Rafał Bernaciak 82, Tomasz Kaczmarek 85
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Krzysztof Durka, Piotr Rutkowski (84 Rafał Zychalak), Janusz Strzelecki, Zbigniew Kowara – Piotr Wysocki, Sebastian Łowiński, Michał Jakubiec, Dariusz Skoczylas – Piotr Bombała (80 Adam Bombała), Krzysztof Supera
Trener: Sławomir Paradowski
Start Łódź: Marcin Nowakowski – Tomasz Kaczmarek, Marcin Majcher, Mieczysław Kasperkiewicz – Marcin Olejniczak, Robert Górecki, Dawid Hoderko, Mariusz Gajek, Daniel Krawczyk (62 Tomasz Bancerz) – Artur Ważny, Rafał Bernaciak
Trener: Marek Mielczarek
Żółte kartki: Piotr Rutkowski, Sebastian Łowiński (Widok) – Mariusz Gajek (Start)
Sędziował:
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 3 września 2001
Własne, Głos Skierniewic i Okolicy, dział Głos Sportowy, strona 29, wydanie z dnia 6 września 2001
Kolejka 6
9 września 2001, 17:00 – Brzeziny
Start Brzeziny – Widok Skierniewice 1:0 (0:0)
Jarosław Janowski 75
Start Brzeziny: Piotr Romanek – Paweł Zieliński, Andrzej Skupiński, Dariusz Grzegorzewski, Michał Andryjanko – Rafał Niżnikowski, Jarosław Janowski, Marek Sadziński (65 Sylwin Kuchta), Piotr Kargier – Doliński (75 Igor Sobalczyk), Radosław Szymański (87 Wojciech Janczak)
Trener: Przemysław Cecherz
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Rafał Zychalak, Krzysztof Durka, Janusz Strzelecki, Piotr Rutkowski – Piotr Wysocki, Michał Jakubiec, Dariusz Skoczylas, Sebastian Łowiński – Piotr Bombała (75 Piotr Kusy), Marcin Jach (65 Krzysztof Supera)
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Roman Walczak (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 10 września 2001
Kolejka 7
15 września 2001, 16:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Pogoń Zduńska Wola 2:8 (1:4)
Piotr Bombała 5, Sebastian Łowiński 83 – Przemysław Palma 7, Sylwester Jarzębowski 10, 30, 38 (k), Marcin Młynarczyk 52, 86, 88, Jacek Bernat 90
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Krzysztof Durka, Janusz Strzelecki, Rafał Zychalak (46 Artur Osadowski), Piotr Rutkowski (46 Marcin Jach) – Sebastian Łowiński, Michał Jakubiec, Piotr Wysocki, Krzysztof Supera (80 Robert Dobczyk) – Dariusz Skoczylas, Piotr Bombała (63 Piotr Kusy)
Trener: Sławomir Paradowski
Pogoń Zduńska Wola: Michał Chachuła – Wojciech Sopur, Mariusz Pietrzak (60 Marcin Kępa), Łukasz Bednarek, Radosław Becalik (70 Michał Majewski) – Przemysław Palma, Marcin Matysiak, Sylwester Wójcik, Marcin Młynarczyk – Jacek Bernat, Sylwester Jarzębowski
Trener: Krzysztof Kacprzak
Żółte kartki: Krzysztof Durka, Piotr Wysocki (Widok)
Sędziował: Andrzej Cieślik (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 17 września 2001
Własne, Głos Skierniewic i Okolicy, dział Głos Sportowy, strona 29, wydanie z dnia 20 września 2001
Kolejka 8
19 września 2001, 17:00 – Bełchatów
GKS II Bełchatów – Widok Skierniewice 12:0 (3:0)
Adam Nocoń 29, Adrian Sobczyński 36, Dariusz Patalan 44, 58, 73, 76, 87, Jacek Berensztajn 46, Bartosz Hinc 51, Tomasz Drąg 63, Marek Nowicki 89, Łukasz Kustra 90
GKS II Bełchatów: Aleksander Ptak (55 Sebastian Łukiewicz) – Tomasz Drąg (71 Robert Warda), Adam Nocoń, Dariusz Walęciak (55 Łukasz Kustra), Bartosz Hinc – Sławomir Konkiewicz, Adrian Sobczyński, Jacek Berensztajn, Marek Nowicki – Łukasz Kostrzewa (46 Jarosław Czarniecki), Dariusz Patalan
Trener: Józef Dankowski
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Janusz Strzelecki, Piotr Rutkowski, Sebastian Łowiński, Piotr Wysocki – Robert Rosiński, Rafał Zychalak, Michał Jakubiec, Dariusz Skoczylas – Marcin Jach, Piotr Bombała (70 Robert Dobczyk)
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Marcin Słupiński (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 30, wydanie z dnia 20 września 2001
Kolejka 9
29 września 2001, 16:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Bzura Ozorków 1:4 (1:2)
Janusz Strzelecki 39 – Rafał Chmielecki 10, Rafał Rutkowski 20, Łukasz Łabędzki 60, Witold Olszewski 75
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Sebastian Łowiński, Artur Osadowski, Janusz Strzelecki (85 Robert Dobczyk), Piotr Wysocki – Rafał Zychalak, Michał Jakubiec, Robert Rosiński, Zbigniew Kowara (70 Krzysztof Miętek) – Piotr Bombała (80 Adam Bombała), Dariusz Skoczylas
Trener: Sławomir Paradowski
Bzura Ozorków: Tomasz Placek – Maciej Ciszewski, Andrzej Waliszewski, Krzysztof Szabela, Marcin Wrzesiński – Marcin Koziak (40 Marcin Kałuziński), Jacek Śludkowski (35 Witold Olszewski), Rafał Chmielecki, Krzysztof Wojtczak – Rafał Rutkowski (60 Damian Ziemniak), Łukasz Łabędzki
Trener: Sławomir Wojtczak
Sędziował: Krzysztof Leporowski (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 1 października 2001
Kolejka 10
3 października 2001, 15:00 – Sieradz
Warta Sieradz – Widok Skierniewice 3:2 (2:2)
Krzysztof Wołowiec 12 (k), 38, 83 (k) – Sebastian Łowiński 27, 43
Warta Sieradz: Arkadiusz Łuszczek – Tomasz Dulas (46 Robert Tworek), Andrzej Sibiński, Marcin Krupczyński, Pomorski – Michał Jardzioch, Krzysztof Dudkiewicz, Tomasz Chrzanowski, Michał Łochowski – Marcin Kobierski, Krzysztof Wołowiec
Trenerzy: Piotr Kupka – Romuald Solarek
Widok Skierniewice: Bernard Wudkiewicz – Artur Osadowski, Sebastian Łowiński, Zbigniew Kowara, Janusz Strzelecki – Dariusz Skoczylas (59 Przemysław Saganiak), Michał Jakubiec (50 Krzysztof Miętek), Rafał Zychalak, Paweł Toczyski – Piotr Bombała (85 Rafał Rożek), Janusz Szustakowski
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Arkadiusz Śpiewak (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 30, wydanie z dnia 4 października 2001
Kolejka 11
7 października 2001, 11:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Górnik Łęczyca 2:3 (0:1)
Dariusz Skoczylas 55, Rafał Zychalak 73 (k) – Marcin Klimkiewicz 23, Daniel Banasik 86, Grzegorz Kaczkowski 90
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Piotr Wysocki, Janusz Strzelecki, Zbigniew Kowara, Artur Osadowski – Rafał Zychalak, Michał Jakubiec, Dariusz Skoczylas, Robert Rosiński – Krzysztof Supera, Janusz Szustakowski
Trener: Sławomir Paradowski
Górnik Łęczyca: Witold Sabela – Dariusz Karasiński, Grzegorz Kaczkowski, Dariusz Banasik – Daniel Banasik, Robert Czekalski, Łukasz Olczyk (70 Tomasz Czajkowski), Marcin Wiktorski, Marcin Klimkiewicz – Jarosław Dudkiewicz, Michał Witczak
Trener: Sebastian Miarka
Sędziował: Robert Rybak (Piotrków Trybunalski)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 8 października 2001
Kolejka 12
13 października 2001, 14:30 – Konstantynów Łódzki
Włókniarz Konstantynów Łodzki – Widok Skierniewice 7:0 (3:0)
Piotr Żuchowski 18, 75, Tomasz Samecki 24, 79, Kacper Derczyński 27, Adam Smakowski 76, Mirosław Manios 80
Włókniarz Konstantynów Łódzki: Jakub Siwierski – Michał Gorzak, Krzysztof Kochelak, Tomasz Osiński, Adam Smakowski – Piotr Żuchowski (80 Tomasz Smakowski), Michał Łanowy (80 Tomasz Wichnik), Kacper Derczyński, Marcin Zieliński (80 Marek Tosik) – Grzegorz Krata (68 Mirosław Manios), Tomasz Samecki
Trener: Marek Dziuba
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Artur Osadowski, Janusz Strzelecki (85 Marcin Przybył), Piotr Wysocki, ? – ?, ?, ?, ? – ?, ?
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Andrzej Mielczarek (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 15 października 2001
Kolejka 13
20 października 2001, 11:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Stal Głowno 0:6 (0:4)
Krzysztof Lechowski 6, 39, Ireneusz Grącki 23, Krzysztof Pakulski 29, Artur Nabiałek 74, Marcin Werłos 80
Widok Skierniewice: Michał Duda – Janusz Strzelecki, Artur Osadowski, Sebastian Łowiński, Rafał Rożek (46 Krzysztof Miętek) – Piotr Wysocki, Michał Jakubiec, Robert Rosiński (83 Robert Dobczyk), Dariusz Skoczylas (82 Kamil Lewandowski) – Piotr Bombała, Janusz Szustakowski (46 Krzysztof Supera)
Trener: Sławomir Paradowski
Stal Głowno: Mariusz Jabłoński – Piotr Golański (46 Tomasz Lenart), Juliusz Kruszankin, Jarosław Kukuła (46 Przemysław Fortuna), Robert Łakomy – Ireneusz Grącki, Rafał Wnuk (60 Marcin Werłos), Krzysztof Pakulski, Krzysztof Lechowski (46 Artur Nabiałek) – Sławomir Olszewski, Krzysztof Wróblewski
Trener: Andrzej Pyrdoł
Żółta kartka: Michał Jakubiec (Widok)
Sędziował: Marek Rutkowski (Sieradz)
Widzów: 300
Własne, Dziennik Łódzki, dział Sport i Rekreacja, strona 11, wydanie z dnia 22 października 2001
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 22 października 2001
Kolejka 14
28 października 2001, 14:00 – Sobawiny
Ceramika II/Woy Bukowiec Opoczyński – Widok Skierniewice 7:2 (4:1)
Wojciech Kobeszko 27, 39, 78, Marcin Niemiec 30, Robert Stachura 44, Jarosław Baran 57, 80 – Piotr Bombała 2, Sebastian Łowiński 66
Ceramika II/Woy Bukowiec Opoczyński: Mariusz Stawarz – Krzysztof Jędrzejczyk (46 Mariusz Cieślikiewicz), Krzysztof Rajski, Mariusz Polewczyk, Grzegorz Białas (46 Michał Sędkowski) – Žydrūnas Grudzinskas (46 Dariusz Bendarz), Marcin Telus, Robert Stachura, Marcin Niemiec (81 Jacek Malinowski) – Jarosław Baran, Wojciech Kobeszko
Trener: Ryszard Pomykała
Widok Skierniewice: Kamil Lewandowski – Janusz Strzelecki, Artur Osadowski, Sebastian Łowiński, Piotr Wysocki – Michał Jakubiec, Piotr Bombała (46 Piotr Rutkowski), Marcin Przybył, Rafał Rożek (75 Rafał Zychalak) – Robert Dobczyk, Robert Rosiński
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Paweł Pskit (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 29 października 2001
Kolejka 15
3 listopada 2001, 11:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Widzew II Łódź 2:4 (0:3)
Rafał Rożek 54, Piotr Bombała 76 – Robert Jadczak 7, Daniel Janeczko 21, 27, Łukasz Masłowski 70
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Artur Osadowski, Janusz Strzelecki (75 Kamil Kaczyński), Piotr Wysocki, Marcin Przybył – Kamil Lewandowski (46 Rafał Rożek), Michał Jakubiec, Sebastian Łowiński, Rafał Zychalak (46 Piotr Bombała) – Krzysztof Supera (75 Przemysław Saganiak), Dariusz Skoczylas
Trener: Sławomir Paradowski
Widzew II Łódź: Michał Kula – Krzysztof Zawadzki, Krzysztof Brodecki, Robert Jadczak – Damian Bronner, Marcin Janeczko, Marcin Błachnio (73 Artur Polit), Bartosz Pietrzko, Łukasz Masłowski – Piotr Bazler, Daniel Janeczko
Trener: Leszek Iwanicki
Sędziował: Adam Kamiński (Piotrków Trybunalski)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 5 listopada 2001
Kolejka 16
10 listopada 2001, 14:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Sokół Aleksandrów Łódzki 2:6 (0:2)
Michał Jakubiec 65, Rafał Zychalak 87 – Tomasz Gleń 4, Maciej Bielecki 20, Piotr Karczmarz 51, Maciej Wontorowski 52, Michał Stasiak 83, Maciej Szpak 86
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Artur Osadowski, Piotr Wysocki (46 Janusz Szustakowski), Janusz Strzelecki, Marcin Przybył – Kamil Lewandowski, Michał Jakubiec, Krzysztof Supera, Dariusz Skoczylas (30 Rafał Zychalak) – Piotr Bombała (46 Rafał Rożek), Sebastian Łowiński
Trener: Sławomir Paradowski
Sokół Aleksandrów Łódzki: Piotr Krzysiewski – Paweł Stępień, Andrzej Krzysztofiak, Wojciech Skorupa, Piotr Ochal (55 Piotr Maćkowiak) – Tomasz Gleń, Maciej Szpak, Maciej Bielecki (46 Michał Stasiak), Maciej Wontorowski – Rafał Iwanicki (68 Łukasz Wojtasik), Piotr Karczmarz
Trener: Maciej Wontorowski
Czerwona kartka: Piotr Maćkowiak (Sokół, 62. minuta, za ?)
Sędziował: Krzysztof Walczak (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 12 listopada 2001
Kolejka 17
18 listopada 2001, 11:00 – Szadek
Victoria Szadek – Widok Skierniewice 5:2 (1:1)
Piotr Plisiecki 43, Ajumobi Abayomi 53, Mirosław Szulc 55, Dominik Jasiński 62, Witold Skalski 78 – Janusz Szustakowski 5, Rafał Rożek 49
Victoria Szadek: Pietrzak – Mirosław Szulc, Dariusz Soćko, Maciej Bańkosz, Witold Skalski – Dawid Felczerek (85 Dariusz Pająk), Piotr Suski, Piotr Plisiecki, Krzysztof Grząsik (80 Albin Barczyński) – Ajumobi Abayomi (65 Ireneusz Rosiak), Dominik Jasiński
Trener: Andrzej Pawlak
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Piotr Rutkowski, Janusz Strzelecki, Krzysztof Miętek, Artur Osadowski – Kamil Lewandowski, Robert Rosiński, Krzysztof Romanowski, Rafał Rożek – Piotr Bombała (46 Adam Makuch), Janusz Szustakowski
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Arkadiusz Śpiewak (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 19 listopada 2001
Kolejka 18
9 marca 2002, 14:00 – Wieluń
WKS Wieluń – Widok Skierniewice 3:0 (2:0)
Damian Fuks 19, Tomasz Napieraj 22, 80
WKS Wieluń: Krystian Krzywda – Daniel Misiek, Robert Lichosik, Tomasz Napieraj, Zbigniew Duda – Tomasz Zając (46 Łukasz Koper), Damian Fuks, Szymon Lach, Michał Surma – Marcin Adamczyk, Łukasz Śmiałek (83 Maciej Błach)
Trener: Witold Obarek
Widok Skierniewice: Michał Duda – Krzysztof Miętek, Artur Osadowski, Arkadiusz Koźbiał, Janusz Strzelecki – Michał Kozłowski (46 Rafał Zychalak), Robert Rosiński, Kamil Lewandowski (80 Jacek Budek), Paweł Toczyski (80 Robert Dobczyk) – Janusz Szustakowski, Michał Koliński
Trener: Sławomir Paradowski
Czerwona kartka: Tomasz Napieraj (WKS, 80. minuta, za ?)
Sędziował: Radosław Siejka (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 11 marca 2002
Kolejka 19
16 marca 2002, 15:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Włókniarz Pabianice 0:3 (0:0)
Jerzy Kaczorowski 55, Bartłomiej Dziuba 57, Maciej Chmielewski 75
Widok Skierniewice: Krzysztof Miętek – Arkadiusz Koźbiał, Janusz Strzelecki (75 Jacek Budek), Krzysztof Supera – Artur Osadowski, Robert Rosiński, Kamil Lewandowski (75 Dariusz Skoczylas), Paweł Toczyski, Piotr Wysocki – Piotr Bombała (70 Rafał Zychalak), Michał Koliński
Trener: Sławomir Paradowski
Włókniarz Pabianice: Łukasz Mariak – Zbigniew Stasiak (46 Bartłomiej Dziuba), Piotr Urbaniak, Paweł Załoga (65 Piotr Grącki), Jakub Grzeszczakowski – Maciej Chmielewski, Marcin Rządziński, Michał Filipiak, Michał Kacprzyk – Daniel Macierzyński, Przemysław Baczyński (46 Jerzy Kaczorowski)
Trener: Jerzy Rutkowski
Sędziował: Roman Walczak (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 25 marca 2002
Kolejka 20
24 marca 2002, 15:00 – Wielka Wola
Ceramika Paradyż – Widok Skierniewice 1:0 (0:0)
Adrian Szczepanik 78
Ceramika Paradyż: Zbigniew Miller – Maciej Szamburski, Kamil Kiereś, Rafał Hochman, Marcin Lusek – Paweł Goczał (58 Piotr Klimek), Adrian Szczepanik, Artur Łęgowiak (65 Sławomir Słowiński), Grzegorz Łopata – Marcin Koćmin, Dariusz Szymanek
Trener: Sławomir Ditrych
Widok Skierniewice: Michał Duda – Krzysztof Miętek, Piotr Rutkowski (83 Robert Dobczyk), Janusz Strzelecki, Artur Osadowski – Rafał Rożek, Kamil Lewandowski (83 Jacek Budek), Janusz Szustakowski, Arkadiusz Koźbiał – Michał Koliński, Piotr Bombała
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Marcin Słupiński (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 25 marca 2002
Kolejka 21
6 kwietnia 2002, 16:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Warta Działoszyn 0:4 (0:2)
Artur Nabiałek 38, Roland Lebioda 41, 76, Piotr Bajdziak 90
Widok Skierniewice: Daniel Lechowski – Arkadiusz Koźbiał, Artur Osadowski, Janusz Strzelecki, Michał Kozłowski (52 Jacek Budek) – Robert Rosiński, Kamil Lewandowski (76 Robert Dobczyk), Krzysztof Miętek, Janusz Szustakowski (46 Dariusz Skoczylas) – Michał Koliński (76 Piotr Wysocki), Krzysztof Supera
Trener: Sławomir Paradowski
Warta Działoszyn: Marcin Patryarcha – Dawid Kipigroch (85 Sławomir Wróblewski), Dawid Andrzejczak, Paweł Konieczko, Marcin Połeć – Sebastian Urbanek (74 Łukasz Stachera), Konrad Bielawski (81 Marcin Kołaczyk), Artur Nabiałek, Piotr Bajdziak – Rafał Popko (71 Wojciech Kościelny), Roland Lebioda
Trener: Edward Przybylski
Sędziował: Andrzej Siejka (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 8 kwietnia 2002
Kolejka 22
13 kwietnia 2002, 11:00 – Łódź
Start Łódź – Widok Skierniewice 5:0 (2:0)
Marcin Olejniczak 18, Daniel Krawczyk 44, Rafał Bernaciak 71, Marcin Herski 74, 85
Start Łódź: Jakub Olczyk – Marcin Perliński, Tomasz Kaczmarek, Marcin Majcher, Artur Ważny – Mariusz Gajek (78 Marcin Cybulski), Dawid Hoderko, Marcin Olejniczak, Robert Górecki (73 Marcin Herski) – Rafał Bernaciak, Daniel Krawczyk (76 Tomasz Bancerz)
Trener: Marek Krawczyk
Widok Skierniewice: Michał Duda – Piotr Rutkowski, Arkadiusz Koźbiał, Krzysztof Miętek (46 Paweł Toczyski), Michał Kozłowski – Janusz Szustakowski, Robert Rosiński, Kamil Lewandowski, Jacek Budek (?? Michał Koliński) – Piotr Bombała, Dariusz Skoczylas
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Grzegorz Bodnar (Piotrków Trybunalski)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 15 kwietnia 2002
Kolejka 23
20 kwietnia 2002, 16:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Start Brzeziny 0:1 (0:1)
Leszek Warchoł 4
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Arkadiusz Koźbiał, Janusz Strzelecki, Krzysztof Miętek – Janusz Szustakowski, Paweł Toczyski (46 Jacek Budek), Robert Rosiński, Kamil Lewandowski, Krzysztof Supera – Michał Koliński, Michał Kozłowski
Trener: Sławomir Paradowski
Start Brzeziny: Piotr Romanek – Andrzej Skupiński, Paweł Zieliński, Michał Andryjanko, Tomasz Lewecki – Waldemar Pabiniak, Wojciech Janczak, Leszek Warchoł, Artur Polit – Piotr Jatczak, Piotr Trześniowski
Trener: Przemysław Cecherz
Czerwona kartka: Jacek Budek (Widok, 60. minuta, za drugą żółtą)
Sędziował: Andrzej Mielczarek (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 22 kwietnia 2002
Kolejka 24
28 kwietnia 2002, 17:00 – Zduńska Wola
Pogoń Zduńska Wola – Widok Skierniewice 3:0 (1:0)
Michał Stolarski 4, 62, Sylwester Jarzębowski 85 (k)
Pogoń Zduńska Wola: Łukasz Szturma – Mariusz Zdzieszek, Mariusz Pietrzak, Radosław Becalik, Krzysztof Szewczyk – Sylwester Wójcik (61 Przemysław Palma), Dominik Kosuń, Marcin Matysiak (56 Michał Majewski), Damian Dąbrowski – Michał Stolarski, Sylwester Jarzębowski
Trenerzy: Romuald Solarek – Piotr Kupka
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Artur Osadowski, Janusz Strzelecki, Krzysztof Miętek, Krzysztof Supera – Kamil Lewandowski (60 Piotr Rutkowski), Robert Rosiński, Dariusz Skoczylas, Michał Koliński – Michał Kozłowski (60 Piotr Wysocki), Arkadiusz Koźbiał
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Dariusz Gałkowski (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 29 kwietnia 2002
Kolejka 25
1 maja 2002, 17:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – GKS II Bełchatów 1:2 (1:1)
Michał Koliński 42 (k) – Krystian Pietryka 32 (k), Mariusz Gierczyna 60
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Artur Osadowski, Krzysztof Miętek, Krzysztof Supera, Arkadiusz Koźbiał – Dariusz Skoczylas (86 Robert Dobczyk), Robert Rosiński, Kamil Lewandowski (65 Piotr Rutkowski), Piotr Wysocki – Michał Koliński, Rafał Zychalak
Trener: Sławomir Paradowski
GKS II Bełchatów: Łukasz Sapela – Krystian Pietryka, Adam Nocoń, Dominik Banaszczyk, Mariusz Gierczyna – Dawid Wojciechowski, Przemysław Karpiński, Paweł Ożóg (65 Łukasz Kustra), Błażej Strzelczyk (70 Paweł Gwarek) – Waldemar Sokół, Grzegorz Krukiewicz (80 Witold Sidek)
Trener: Jarosław Kopiej
Czerwone kartki: Piotr Wysocki (Widok, 39. minuta, za drugą żółtą), Krzysztof Miętek (Widok, 64. minuta, za drugą żółtą), Rafał Zychalak (Widok, 80. minuta, za drugą żółtą)
Sędziował: Maciej Lewandowski (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 30, wydanie z dnia 4-5 maja 2002
Kolejka 26
5 maja 2002, 11:00 – Ozorków
Bzura Ozorków – Widok Skierniewice 3:0 (2:0)
Marcin Baranowski 18, 22, Marcin Wrzesiński 70
Bzura Ozorków: Tomasz Placek – Maciej Ciszewski, Andrzej Waliszewski, Krzysztof Szabela (46 Rafał Kierończak), Marcin Wrzesiński – Marcin Koziak (75 Michał Koziak), Rafał Chmielecki, Jacek Śludkowski, Marcin Kałuziński – Marcin Baranowski, Krzysztof Szefer (75 Damian Ziemniak)
Trener: Sławomir Wojtczak
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Artur Osadowski, Robert Dobczyk, Daniel Lechowski (75 Paweł Toczyski), Robert Rosiński – Arkadiusz Koźbiał, Michał Koliński (60 Rafał Rożek), Adam Makuch, Piotr Bombała – Michał Kozłowski, Kamil Lewandowski
Trener: Sławomir Paradowski
Czerwona kartka: Michał Kozłowski (Widok, 43. minuta, za drugą żółtą)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 6 maja 2002
Kolejka 27
11 maja 2002, 17:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Warta Sieradz 2:1 (0:1)
Michał Koliński 65 (k), Piotr Bombała 67 – Chaładaj 23
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Artur Osadowski, Krzysztof Miętek, Krzysztof Supera (28 Janusz Strzelecki), Piotr Wysocki – Robert Rosiński, Kamil Lewandowski, Arkadiusz Koźbiał (60 Michał Kozłowski), Sławomir Dudek (61 Janusz Szustakowski) – Michał Koliński, Piotr Bombała
Trener: Sławomir Paradowski
Warta Sieradz: Chlebicz – Tomasz Dulas, Łukasz Wojtasik, Artur Kubicki, Gorzeń – Łukasz Palma, Marcin Kobierski, Łukasz Markiewicz, Mariusz Wróbel – Chaładaj, Grzegorz Będkowski
Trener: Janusz Studnicki
Sędziował: Waldemar Markiewicz (Piotrków Trybunalski)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 13 maja 2002
Kolejka 28
15 maja 2002, 16:00 – Łęczyca
Górnik Łęczyca – Widok Skierniewice 4:0 (1:0)
Daniel Banasik 44, 66, Grzegorz Kaczkowski 58, 85
Górnik Łęczyca: Witold Sabela – Łucki, Marcin Wiktorski, Wojciech Skalski, Robert Czekalski – Grzegorz Kaczkowski, Bartczak (60 Łukasz Olczyk), Marek Sadziński, Marcin Klimkiewicz (80 Michał Witczak) – Daniel Banasik, Daniel Kurzawski (75 Marcin Witak)
Trener: Andrzej Grębosz
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Arkadiusz Koźbiał, Krzysztof Miętek, Janusz Strzelecki – Adam Makuch, Robert Rosiński, Janusz Szustakowski (74 Robert Dobczyk), Dariusz Skoczylas (72 Rafał Rożek), Jacek Budek – Michał Koliński, Michał Kozłowski
Trener: Sławomir Paradowski
Czerwone kartki: Wojciech Skalski (Górnik, 68. minuta, za ?) – Michał Kozłowski (Widok, 88. minuta, za drugą żółtą)
Sędziował: Arkadiusz Śpiewak (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 30, wydanie z dnia 16 maja 2002
Kolejka 29
18 maja 2002, 17:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Włókniarz Konstantynów Łodzki 1:2 (0:0)
Arkadiusz Koźbiał 65 – Tomasz Samecki 65, Krzysztof Smakowski 74
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Artur Osadowski, Janusz Strzelecki, Krzysztof Miętek – Adam Makuch (78 Rafał Rożek), Robert Rosiński, Jacek Budek (70 Kamil Lewandowski), Dariusz Skoczylas (80 Paweł Toczyski) – Michał Koliński, Rafał Zychalak, Arkadiusz Koźbiał
Trener: Sławomir Paradowski
Włókniarz Konstantynów Łódzki: Marcin Jakiel – Tomasz Osiński, Krzysztof Adamowicz, Michał Łanowy, Artur Dziuba (76 Łukasz Bednarek) – Kacper Derczyński, Marcin Zieliński, Tomasz Smakowski, Adam Smakowski (20 Krzysztof Smakowski) – Michał Pietrzak I, Tomasz Samecki (78 Mirosław Manios)
Trener: Marek Dziuba
Sędziował: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 20 maja 2002
Kolejka 30
25 maja 2002, 17:00 – Głowno
Stal Głowno – Widok Skierniewice 11:1 (6:1)
Bartłomiej Gajewski 20, Juliusz Kruszankin 29, 49, Michał Białas 32, 42, Wiktor Wiśniewski 38, 45, 87, Rafał Wnuk 75, 90, Krzysztof Pakulski 88 – Rafał Zychalak 36
Stal Głowno: Mariusz Jabłoński – Robert Łakomy, Juliusz Kruszankin, Andrzej Michalczuk (75 Tomasz Lenart), Tomasz Szcześniak (46 Piotr Słyścio) – Sławomir Dudziec (50 Krzysztof Pakulski), Sławomir Olszewski, Rafał Wnuk, Bartłomiej Gajewski – Wiktor Wiśniewski, Michał Białas (70 Krzysztof Lechowski)
Trener: Marek Chojnacki
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek (70 Michał Duda) – Janusz Strzelecki, Arkadiusz Koźbiał, Krzysztof Miętek – Adam Makuch, Robert Rosiński, Kamil Lewandowski, Jacek Budek – Michał Koliński (75 Rafał Rożek), Rafał Zychalak, Piotr Rutkowski
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Andrzej Siejka (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 27 maja 2002
Kolejka 31
29 maja 2002, 17:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Ceramika II/Woy Bukowiec Opoczyński 0:5 (0:3)
Marcin Włódarczyk 12 (k), Wojciech Pęczek 35, Jarosław Baran 37, Jarosław Rzepecki 69, Marcin Telus 88
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Artur Osadowski, Janusz Strzelecki, Robert Rosiński – Kamil Lewandowski, Janusz Szustakowski, Jacek Budek, Dariusz Skoczylas, Rafał Rożek (60 Krzysztof Romanowski) – Rafał Zychalak, Arkadiusz Koźbiał
Trener: Sławomir Paradowski
Ceramika II/Woy Bukowiec Opoczyński: Krzysztof Gołdyn – Wojciech Kupiec, Krzysztof Janicki, Marcin Niemiec (70 Grzegorz Białas), Wojciech Pęczek – Robert Kaśkiewicz, Tomasz Wiktorowicz, Marcin Włódarczyk, Dariusz Bendarz (52 Krzysztof Rajski) – Jarosław Baran (62 Marcin Telus), Łukasz Błotnicki (60 Jarosław Rzepecki)
Trener: Ryszard Pomykała
Sędziował: Andrzej Cieślik (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 38, wydanie z dnia 31 maja 2002
Kolejka 32
2 czerwca 2002, 14:00 – Łódź
Widzew II Łódź – Widok Skierniewice 5:0 (1:0)
Daniel Janeczko 2, 71, Bartosz Pietrzko 47, 59, Grzegorz Walentynowicz 63
Widzew II Łódź: Marcin Siudak – Pawłowski, Dariusz Teper, Grzegorz Walentynowicz, Robert Dróżdż – Mariusz Balcerek, Robert Frasunek, Marcin Błachnio (46 Bartosz Pietrzko), Daniel Janeczko – Łukasz Sołtys, Marcin Rybarczyk
Trener: Zdzisław Kostrzewiński
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek (80 Michał Duda) – Robert Rosiński, Artur Osadowski, Janusz Strzelecki – Michał Koliński, Jacek Budek, Kamil Lewandowski (60 Robert Dobczyk), Rafał Rożek, Dariusz Skoczylas – Michał Kozłowski, Arkadiusz Koźbiał
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Paweł Szandała (Sieradz)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 3 czerwca 2002
Kolejka 33
8 czerwca 2002, 17:00 – Aleksandrów Łódzki
Sokół Aleksandrów Łódzki – Widok Skierniewice 2:1 (1:1)
Maciej Szpak 43, samobójcza 73 – Rafał Zychalak 5 (k)
Sokół Aleksandrów Łódzki: Arkadiusz Sima – Paweł Stępień, Wojciech Skorupa, Łukasz Świętosławski, Andrzej Krzysztofiak – Maciej Bielecki, Krzysztof Wojtczak, Piotr Maćkowiak (20 Maciej Wontorowski), Rafał Iwanicki – Cezary Ratajczyk (70 Piotr Ochal), Maciej Szpak
Trener: Maciej Wontorowski
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek – Arkadiusz Koźbiał, Artur Osadowski, Piotr Rutkowski, Krzysztof Miętek – Jacek Budek, Rafał Rożek, Janusz Szustakowski, Kamil Lewandowski – Rafał Zychalak, Robert Dobczyk
Trener: Sławomir Paradowski
Sędziował: Tomasz Krawczyk (Piotrków Trybunalski)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 10 czerwca 2002
Kolejka 34
16 czerwca 2002, 11:00 – Skierniewice
Widok Skierniewice – Victoria Szadek 0:4 (0:3)
Dawid Felczerek 2, Zbigniew Suski 4, Dariusz Soćko 7, Ireneusz Rosiak 85
Widok Skierniewice: Marcin Kaliszek (46 Michał Duda) – Arkadiusz Koźbiał, Artur Osadowski, Krzysztof Miętek (43 Rafał Rożek), Janusz Strzelecki – Robert Dobczyk, Kamil Lewandowski (70 Michał Kozłowski), Jacek Budek, Janusz Szustakowski – Rafał Zychalak, Michał Koliński
Trener: Sławomir Paradowski
Victoria Szadek: Krzysztof Nastarowicz – Mirosław Szulc (88 Dariusz Pająk), Grzegorz Skowronek, Witold Skalski, Dariusz Soćko – Zbigniew Suski (85 Ireneusz Rosiak), Piotr Suski, Krzysztof Nowicki, Piotr Plisiecki (60 Albin Barczyński) – Krzysztof Grząsik (85 Ajumobi Abayomi), Dawid Felczerek
Trener: Andrzej Pawlak
Czerwona kartka: Rafał Zychalak (Widok, 43. minuta, za ?)
Sędziował: Krzysztof Walczak (Łódź)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 17 czerwca 2002
Kadra na rundę jesienną roku 2001
Widok Skierniewice
Prezes: Józef Paradowski
Kierownik drużyny: Jerzy Wiercioch
Trener: Sławomir Paradowski
Bramkarze: Michał Duda (28.03.84 – wychowanek), Daniel Lechowski (79 – wychowanek), Bernard Wudkiewicz (70 – Huragan Bobrowniki)
Obrońcy: Sławomir Dudek (79 – wychowanek), Krzysztof Durka (21.06.72), Kamil Kaczyński, Zbigniew Kowara (17.03.77 – wychowanek), Krzysztof Miętek, Marcin Przybył (78 – wychowanek), Jarosław Rachubiński (11.09.68), Piotr Rutkowski (81 – wychowanek), Robert Sakowski (81 – wychowanek), Janusz Strzelecki (12.10.69 – Iskra Bolimów), Rafał Zychalak (77 – wychowanek)
Pomocnicy: Adam Bombała (06.08.81 – wychowanek), Robert Dobczyk (22.04.82), Michał Jakubiec (10.06.76 – Pogoń Rogów), Piotr Kusy, Kamil Lewandowski (23.07.73 – wychowanek), Sebastian Łowiński (65 – Pogoń Rogów), Artur Osadowski (28.06.82 – wychowanek), Krzysztof Romanowski (21.12.83), Robert Rosiński (08.02.70 – wychowanek), Rafał Rożek (08.02.75 – wychowanek), Przemysław Saganiak, Dariusz Skoczylas (25.11.79 – wychowanek), Krzysztof Supera (14.06.77 – Pogoń Rogów), Piotr Wysocki (16.05.81 – wychowanek)
Napastnicy: Piotr Bombała (08.06.78 – wychowanek), Marcin Jach (21.08.83 – GKS Łyszkowice), Michał Kozłowski (81 – wychowanek), Adam Makuch (83 – wychowanek), Norbert Pawlik (09.08.77 – wychowanek).
Przybyli: Krzysztof Durka (?), Marcin Jach (GKS Łyszkowice), Michał Jakubiec, Sebastian Łowiński, Krzysztof Supera (wszyscy Pogoń Rogów), Jarosław Rachubiński (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Bernard Wudkiewicz (Huragan Bobrowski)
Ubył: Artur Winciarek (nie wznowił treningów).
Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 38, wydanie z dnia 11-12 sierpnia 2001
Informator Tygodniowy Skierniewic, strona 25, wydanie z dnia 10 sierpnia 2001
Kadra na rundę wiosenną roku 2002
Widok Skierniewice
Prezes: Józef Paradowski
Kierownik drużyny: Jerzy Wiercioch
Trener: Sławomir Paradowski
Bramkarze: Michał Duda (28.03.84), Marcin Kaliszek (17.08.83), Daniel Lechowski (79)
Zawodnicy z pola: Adam Bombała (06.08.81), Piotr Bombała (08.06.78), Jacek Budek (02.02.74), Robert Dobczyk (22.04.82), Sławomir Dudek (79), Michał Koliński (30.06.79), Zbigniew Kowara (17.03.77), Michał Kozłowski (81), Arkadiusz Koźbiał (03.09.73), Kamil Lewandowski (23.07.73), Adam Makuch (83 – wychowanek), Krzysztof Miętek, Artur Osadowski (28.06.82), Norbert Pawlik (09.08.77), Krzysztof Romanowski (21.12.83), Robert Rosiński (08.02.70), Rafał Rożek (08.02.75), Piotr Rutkowski (81), Dariusz Skoczylas (25.11.79), Janusz Strzelecki (12.10.69), Krzysztof Supera (14.06.77), Janusz Szustakowski (18.06.83), Paweł Toczyski (09.07.83), Piotr Wysocki (16.05.81), Rafał Zychalak (77).
Przybyli: Jacek Budek (?), Marcin Kaliszek, Arkadiusz Koźbiał, Janusz Szustakowski, Paweł Toczyski (wszyscy Unia Skierniewice), Michał Koliński (?)
Ubyli: Krzysztof Durka (GKS Łyszkowice), Marcin Jach (Unia Skierniewice), Michał Jakubiec, Piotr Kusy, Sebastian Łowiński, Marcin Przybył (nie wznowili treningów), Kamil Kaczyński (?), Jarosław Rachubiński (Błonianka Błonie), Przemysław Saganiak (?), Bernard Wudkiewicz (Zryw Wygoda).
Dziennik Łódzki, dział Sport, strona 29, wydanie z dnia 7 marca 2002
Tabela IV ligi łódzkiej na koniec sezonu 2001/2002
1 |
Stal Głowno |
34 |
79 |
88-33 |
2 |
Ceramika Paradyż |
34 |
74 |
96-34 |
3 |
Włókniarz Konstantynów Łódzki |
34 |
72 |
71-33 |
4 |
Pogoń Zduńska Wola |
34 |
60 |
85-43 |
5 |
GKS II Bełchatów |
34 |
56 |
61-50 |
6 |
Widzew II Łódź |
34 |
56 |
67-70 |
7 |
Start Łódź |
34 |
54 |
77-55 |
8 |
Warta Działoszyn |
34 |
49 |
62-54 |
9 |
WKS Wieluń |
34 |
48 |
51-42 |
10 |
Ceramika II/Woy Bukowiec Opoczyński |
34 |
46 |
71-64 |
11 |
Górnik Łęczyca |
34 |
45 |
41-55 |
12 |
Bzura Ozorków |
34 |
45 |
43-41 |
13 |
Sokół Aleksandrów Łódzki |
34 |
45 |
46-52 |
14 |
Start Brzeziny |
34 |
45 |
35-34 |
15 |
Victoria Szadek |
34 |
44 |
40-52 |
16 |
Włókniarz Pabianice |
34 |
29 |
48-77 |
17 |
Warta Sieradz |
34 |
16 |
40-114 |
18 |
Widok Skierniewice |
34 |
4 |
23-142 |
Kolejno: miejsce w tabeli, klub, liczba rozegranych meczów w lidze, punkty, stosunek bramek (gole strzelone – stracone)
Własne, Dziennik Łódzki, dodatek Sport, strona 10, wydanie z dnia 17 czerwca 2002
Opracował: Jarosław Lewandowski
Za pomoc dziękuję Rafałowi Rożkowi, Piotrowi Wysockiemu i Pawłowi Pąśko.
Korzystałem z poniższych materiałów źródłowych:
- Informacje własne
- 90minut.pl
- pl.wikipedia.org
- Dziennik Łódzki
- Głos Skierniewic i Okolicy
- Informator Tygodniowy Skierniewic